KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491031
nr 1149 1031
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Utsikt mot Riddarholmen, signerad, olja på pannå, 27x35 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:56:13
100 kr
150 kr
200 kr
350 kr
350 kr
400 kr
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo